Kuidas alkohol eemaldatakse?

Valmis veinist alkoholi eemaldamiseks võib kasutada peamiselt  kolme meetodit:

Vaakumis aurustamine – alkoholi aurustumise temperatuur on madalam kui teiste vedelike oma, ja seega tuleks alkoholi aurustamiseks keeta veini kõrgel temperatuuril, mis kahjustab veini õrna maitset. Vaakumis aurustamise protsessi võttis esimesena kasutusele Carl Jung 1904. aastal. Protseduur viiakse läbi vaakumis, mille puhul aurustumine saavutatakse palju madalamal temperatuuril. Veinist aurustub alkohol, samas säilivad selles omadused, maitse ja aroomid, mis tavalise keetmise puhul kaotsi läheksid. Vaakumdestillatsiooni toimub kahes etapis. Esimese etapi ajal juhitakse vein läbi destillatsioonikolonni ja selle väikesest alkoholikogusest ekstraheeritakse temperatuuril 30°C suure lenduvusega ained (aroomid). Teise etapi ajal juhitakse vein alkoholi eemaldamiseks läbi kolonni teist korda.

Pöördosmoos läbi poolläbilaskva membraani 
Pöördosmoos on nanofiltreerimise vorm, mis võimaldab vee ja alkoholi segust (mille kohta kasutatakse nime permeaat) eraldada teised väikesed molekulid, nagu näiteks orgaanilised happed või kaalium.
Protsess toimub kolmes etapis. Kõigepealt viiakse suletud ahelas läbi veini pöördosmoos, kuni saavutatakse soovitud alkoholi maht.
Teises etapis jaotatakse vein kaheks vooluks, millest üks sisaldab kergeid molekulaarseid ühendeid ja teine ühendeid, mis on jäänud membraanile.
Lõpuks on vaja alkoholisisalduse vähendamiseks lisada osmoositud veinile sama palju vett nagu pöördosmoosi käigus eraldati.

Karusellauruti (Spinning Cone Column, ehk SCC), mida kasutatakse laialdaselt USA-s ja Austraalias. See on uusim, tõhusaim ja kõige kasulikum meetod lenduvate ühendite (aroomide) kogumiseks ja säilitamiseks veinis madalatel temperatuuridel.
Tehnoloogia puhul kasutatakse õhukese veinikihi aurustamist – selleks valatakse vein samba külge asetatud pöörlevatele koonustele, mille pinnalt eraldatakse väikesest osast veinist vaakumiga töötlemisel aur. Töödeldakse ainult osa dealkoholiseeritud veinist. See osa veinist kõigepealt dearomatiseeritakse ja eemaldatakse suurem osa alkoholi. Eelnevalt eraldatud aroomid on dearomatiseeritud ja lisatakse dealkoholiseeritud veini sisse. Seejärel lisatakse dealkoholiseeritud osa veinist tagasi kogu töödeldava veinihulga sisse.
Tehnoloogia põhineb destilatsiooni ja kuumuse kasutamisel ja võimaldab reguleerida alkoholisisaldust ilma, et vein kaotaks oma aroomid.

Peatatud käärimine – seda meetodit kasutatakse rohkem õllede puhul. Virre segatakse ja jäetakse käärima. Kääritamine peatatakse just enne seda, kui virdes hakkab tekkima alkohol.