Kellele meie joogid sobivad?

Kaalujälgijad

Kui loete kaloreid, siis rõõmustab teid kindlasti teadmine, et alkoholivabas veinis on 75 protsenti vähem kaloreid kui alkoholi sisaldavas veinis. Paljudes meie veinides on kaloreid vähem kui puuviljamahlades.

Sportlased ja fitnessi- entusiastid

Me kõik teame, et spordiga tegeledes eelistavad inimesed elada tervislikku elu. Intensiivse treeninguperioodi ajal jälgida hoolikalt, mida süüa ning hoiduda alkoholist.

Isegi mõõdukas alkoholi tarbimine võib võistlusspordi puhul tulemusi mõjutada ja inimesed, kes valmistuvad suureks spordivõistluseks, otsustavad tihti alkoholist loobuda.

Rasedad  ja imetavad emad

Meie alkoholivabad veinid on sobivad last ootavatele naistele ega kahjusta loodet, vajadusel konsulteerige siiski arstiga. Raseduse ajal vahendub ema poolt söödu-joodu platsenta kaudu lootele. Tõestatud on, et alkoholi joomine raseduse ajal kahjustab beebit.  Ema toiduvalik rinnaga toitmise ajal mõjutab vastsündinud beebit. Mõne toiduaine või joogi jäägid, mida laps emapiimaga saab, võivad ärritada lapse seedimist ja põhjustada kahjulikke nahareaktsioone. Õigem on imetamise ajal loobuda alkoholi tarbimisest. Meie alkoholivabad veinid sobivad last imetavatele naistele ega kahjusta vastsündinuid. 

Eakad

Pensionile jäänud aktiivse seeniorina kasutate igat võimalust end liigutada, et teie keha püsiks kaua nooruslik ja terve. Olete aga kuulnud, et tervisele on kasulik juua vahel klaas punast veini. Teaduslike uuringutega on tõestatud, et punase veini tervislikud mõjud ei tulene mitte alkoholist vaid flavonoididest, mida sisaldab ka dealkoholiseeritud veinid. Alkoholivabas veinis on 75 protsenti vähem kaloreid kui alkoholi sisaldavas veinis.

Pidulik jook töökohal 

Pidustuste ajal tuleb ette, et töökohal pakutakse vahel ka alkoholi. Võib ju tekkida kiusatus end lõdvaks lasta ja võtta rohkem kui üks pokaal, aga me ei tohi unustada, et alkohoolsete jookide tarbimine töökohal toimub tööandja vastutusel. Alkohol võib olla ohtlik töötajate turvalisusele ja ohutusele. Alkoholil on tugev füsioloogiline mõju, see toob kaasa tähelepanu hajumise ja nägemise halvenemise, mis suurendab riski õnnetusse sattuda ükskõik kas siis töö juures või koju sõitmise ajal. Läbiviidud uuringute kohaselt on 10 kuni 20 protsenti töökohal toimuvatest õnnetustest otseselt seotud alkoholiga. Nautige oma kolleegidega koosolemist ning veetke lõbusalt ja pidulikult aega valides just alkoholivabad veinid ja vahuveinid!