Kas alkoholi eemaldamine muudab veini maitset?

Kõigepealt on oluline mõista, et veini alkoholivabaks muutmine on riskantne protsess, mis võib tugevalt mõjutada veini aroomide kvaliteeti.

Aastate jooksul on saanud selgeks, et valmis veinist alkoholi ekstraheerimise asemel võib alkoholi eemaldada tootmisprotsessi erinevate etappide ajal ja erinevaid meetodeid kasutades.

Valides madala suhkrusisaldusega viinamarjasordid. Viinamarjaistanduses kasutatakse erinevaid meetodeid, näiteks jagades saagikoristus kaheks etapiks: kõigepealt korjatakse vähem küpsed viinamarjad, millel on suurem happesus, ja hiljem korjatakse küpsemad viinamarjad. Kaks saaki segatakse seejärel omavahel kokku.

Alkohol mõjutab seda, KUIDAS me maitseme, mitte seda mida me maitseme. Alkoholivabas veinis on alles kõik originaalveini omadused (maitse ja lõhnabukett). Alkoholi eemaldamine muudab pisut buketti, mida me tarbime.

Arvatakse, et väljend “täidlase maitsega” käib veini maitse kohta, aga see ei ole nii. Täidluse annab alkohol ja mida täidlasem vein, seda rohkem on alkoholi. Alkohol annab veinile ka tekstuuri ja selle eemaldamine võib mõjutada, kuidas me jooki tunnetame. Maitset aga alkoholisisalduse vähendamine või eemaldamine EI mõjuta. Tõusevad rohkem esile veini puuviljamaitsed. Te tunnete nö puudust alkoholimaitsest, mis on põhimaitse, mida te kogete alkoholisisaldusega veini juues. Sellepärast on veiniekspertide suureks oskuseks leida üles alkoholisisaldusega veini peidetud maitsed, mida varjutab alkohol. Alkoholi eemaldamisel kaob osa veini sügavusest. See peab eriti paika punase veini puhul. Valgete veinide puhul, mis palju paremini säilitavad alkoholisisaldusega veini algsed tekstuuriomadused, on see märgatavalt vähem märgatav.